Apie mus kalba

2016 Sausio 26d. www.15min.lt

Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato viršininkas Kęstutis Lančinskas pamini sėkmingą bendradarbiavimą diegiant kelionės lapus bei finansų sistemą.

"– Sakėte, kad girtis nemėgstate, bet jeigu reiktų išrinkti 3–5 geriausius darbus, kuriuos pavyko nuveikti per tuos metus? Kas tai būtų?
– Mes pirmieji sukūrėme vidinį policijos tinklą – intranetą. Vėliau jis išsivystė į visos Lietuvos policijos. Pirmieji pradėjom naudoti vaizdo konferencijas. Pasidarėm dokumentų derinimo sistemą. Atsirado elektroniniai kelialapiai, apskaitos sistema... "

Portalas www.15min.lt, publikuota: 2016 sausio 26d.

Visas straipsnis čia


 

2012 Kovo 03d. Lietuvos žinios,

Naujos apskaitos sistemos nebūtinai reikalauja milijonų

Šiandien informacinės technologijos skverbiasi į visas gyvenimo sritis. Diegiamos viešajame sektoriuje, jos padeda ne tik taupyti ir racionaliau naudoti naudoti išteklius, bet didinti institucijų veiklos efektyvumą, kelti teikiamų paslaugų gyventojams kokybę. Policija – viena iš Lietuvos viešojo sektoriaus sričių, kuriose plačiai taikomi pažangūs technologiniai sprendimai.

Biužetinėms įstaigoms pastarieji keleri metai buvo finansiškai sudetingi. Tačiau optimizuoti institucijų biudžetai šiandien nebėra didelė kliūtis diegti naujas technologijas, nes rinkoje yra konkurencingų produktų kurie nereikalauja didelių investicijų, tačiau labai pagerina finansų ir turto valdymą, apskaitą bei kontrolę.

Pradėjo nuo buhalterinės programos

Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato (VAVPK) Finansų skyriaus vedėja Alina Fedotovaitė neslėpė, jog anksčiau, kai finansų specialistai dirbo su senomis, technologiškai atgyvenusiomis programomis, būdavo daug popierizmo, kuris eikvodavo nemažai brangaus pareigūnų laiko, keldavo įvairių organizacinių nepatogumų. „Kolektyvas didelis, finansų apyvarta – taip pat nemaža, todėl daug ko trūko. Tada pradėjome ieškoti tobulesnių finansų valdymo sistemų ir gavome pasiūlymą iš „Eurosoft LT“. Mums jų pasiūlymas buvo priimtinas, nes kaina nedidelė, be to, ši kompanija sutiko pritaikyti savo programinę įrangą komisariato darbo poreikiams, atsižvelgdama į visus specifinius pasiūlymusbei reikalavimus“, - sakė A. Fedotovaitė.

Abot jos, partneriams buvo keliama nemažai sudetingų reikalavimų, susijusių su policijos darbo specifika: kad būtų tinkamai užtikrinta kontrolė, kad ataskaitos būtų tokios kokių reikia, kad žmonėms būtų paprasta ir lengva naudoti. Partneriai iš „Eurosoft LT“ ne tik įsiklausė į visus pageidavimus, įdiegė programinę įrangą, bet ir apmokė komisariato darbuotojus, pareigunus, kaip ją naudotis.

Modernizuoti sistemas VAVPK pradėjo nuo buhalterinės programos. „Kai įdiegėme buhalterinės apskaitos programą, pradėjome kurti transporto apskaitos posistemę „Elektroniniai kelionės lapai“. VAVPK žinioje yra daug transporto priemonių, o popierinių kelionės lapų era jau senai baigėsi. Todėl dabar, įvedus naują elektroninę sistemą, kiekvienas padalinio vadovas gali kontroliuoti savo transporto priemonių judėjimą. Dabar visi patenkinti, nes nebereikia kiekvieną kartą pildyti popierinių dokumentų. Tai galima padaryti bet kuriuo paros metu kompiuterio ekrane:, - pasakojo VAVPK Finansų skyriaus vedėja.

Kita svarbi programa, įdiegta VAVPK, tai „Konfiskuoto turto ir daiktinių įrodymų apskaita“. Ši programa startavo praėjusių metų pabaigoje. Kartu įsigyta įranga, galėsianti brūkšninius kodus, įrengtas konfinskuoto turto ir daiktinių įrodymų sandėlys. „Daiktinių įrodymų, patenkančių komisariato žinion, kiekis yra labai didelis, todėl tiksli jų apskaita ir kontrolė yra labai svarbi“, - sakė pašnekovė, pabrėždama, jog naujausios informacinės sistemos supaprastina darbą ir padeda taupyti laiką. Komisariato darbuotojai palankiai sutiko naujoves, nes jomis paprasta naudotis, jos gerokai sumažina laiko sąnaudas bei biurokratinių procedūrų skaičių.

Šiuo metu „1C: Viešojo sektoriaus finansų apskaitos“ programa įdiegta ne tik VAVPK, bet ir Policijos departamente prie Vidaus reikalų ministerijos bei jam pavaldžių Kauno, Panevežio, Alytaus, Marijampolės, Utenos apskričių vyriausiųjų policijos komisariatų, Antiteroristinių operacijų rinktinės „Aras“, Lietuvos kelių policijos tarnybos finansų skyriuose.

Vakarietiškas produktas ir lietuviška kaina

Diegiant informacines sistemas šiose viešojo sektoriaus institucijose, buvo naudojama „1C“ programinės įrangos platforma. Ji sukurta Rytų ir Vidurio Europos rinkai, tačiau atitinka visus Europos ir pasaulio standartus. Ši platforma yra naudojama ne tik Rusijoje ar Ukrainoje, bet ir Latvijoje, Estijoje, Vokietijoje, Didžiojoje Britanijoje ir daugelyje kitų Europos Sajungos (ES) šalių. Pagal kainą ir kokybę ji yra labai konkurenciga, nes naudotojams nereikia numatyti didelių biudžetų, imti kreditų, prašyti ES paramos ar atidelioti investicijų į informacinių sistemų modernizavimą dėl optimizuotų finansų. „1C“ programinės įrangos bazėjesukurtus produktus paprasta naudoti ir adaptuoti prie kitų analogiškų sistemų. „Kitaip sakant, jos kokybė vakarietiška, kaina lietuviška“, - sakė bendrovės „Eurosoft LT“ vadovė Jelena Ošurkovienė.

Lietuviško kapitalo įmonė „Eurosoft LT“ specialistų sukurtos finansų valdybo sistemos šiandien sėkmingai veikia ne tik vidaus reikalų sistemoje, bet ir savivaldybėse, bibliotekose, ugdymo institucijose. Įgyvendinta daugiau kaip 20 projektų pagal naujus Viešojo sektoriaus apskaitos ir finansinės atskaitomybės standartus. Prieš trejus metus kompanija „Eurosoft LT“ tapo „1C“ frančizės partnere ir atstovauja šiam produktui Lietuvoje.

Lietuvos Žinios, 2012 Kovo 03 d. Nr. 51 (13179)